Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal rozpoczął swoje istnienie w 2009 r. Od początku przyświecała mu idea zdobycia dla Niepokalanej jak najwięcej młodych dusz.

Tak, właśnie o to chodzi by przybliżyć Ciebie młody człowieku, do Tej, która wychowała Jezusa. Wielu ludzi próbuje wywrzeć swój wpływ na ciebie, nie zawsze kierując się twoim dobrem. W przypadku Maryi, możesz być zupełnie spokojny, Jej zależy tylko na twoim dobru, a przy okazji na dobru, które możesz uczynić swoim najbliższym i tym, do których Ona cię pośle.

Na Max Festiwalu co roku poruszamy inny temat, ale zawsze to na co liczymy, to Twoje spotkanie z Niepokalaną. Św. Maksymilian napisał kiedyś: „My wierzymy, że Niepokalana to realnie istniejąca osoba, która niezmiernie nas kocha”. Jeśli tym czego szukasz jest pokój w rodzinie, w twoim sercu, w pracy, wśród znajomych, itd. to niezawodnie w Maryi znajdziesz to czego szukasz i nie pomylisz się jeśli uznasz, że Ona jest receptą na wszystko co zabiera ci pokój.

Jeśli zapytał byś: co wyróżnia Max Festiwal spośród wielu podobnych spotkań? Odpowiedzią byłyby słowa: by Ona żyła i działała w nas.