Skip to content

O czym w tym roku?

„A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: «Kto się dotknął mojego płaszcza?”

(Mk 5,30)

Bywa, że starasz się  czynić wszystko co trzeba, by doświadczyć Bożego działania, i nic z tego nie wychodzi. Innym się udaje, a tobie nie bardzo. Na Max Festiwalu postaramy zrozumieć na nowo co czyni skutecznym nasze modlitwy i praktyki choćby takie jak czynienie znaku krzyża. Wszystko co jest związane z naszą wiarą tchnie mocą Bożą. Nie da się jednak mówić o wszystkim, dlatego tym razem skupimy się na znaku krzyża i postaramy się go na nowo zgłębić, by jego czynienie lub noszenie dawało radość i dumę.

To nie prawda, że to co katolickie jest przestarzałe i że Kościół nie ma nic do zaoferowania. Jest wręcz przeciwnie, tylko w Kościele można poczuć, że się naprawdę żyje.

Spójrz na kobietę cierpiącą na krwotok, o której mówi Ewangelia. Krew to symbol życia, kobieta więc czuła, że życie z niej uchodzi. Wtedy postanowiła dotknąć płaszcza Jezusa. To był dotyk inny niż wszystkie. Moc wyszła Jezusa i ją uzdrowiła.

To o czym mówimy jest ciągle możliwe, bo Jezus w Tabernakulum jest ten sam co kiedyś. Jak się go dotknąć, by moc wyszła z Niego? Jak czynić znak krzyża by był źródłem łask. O tym m.in. będziemy mówić na Max Festiwalu.